PDA

View Full Version : NB1 Hungary : Ferencváros - Újpest 2011-10-22



banok5
22nd October 2011, 18:39
Ferencváros - Újpest 3-0


http://www.youtube.com/watch?v=vaRhNjVmqUw

cselszky3
22nd October 2011, 21:15
http://www.youtube.com/watch?v=JxvwVUWon7Q
7' [1 - 0] Péter Pölöskei
12' Juha Hakola (Ferencváros) (pen.) http://cdn3.livescore.com/img/nogoal.gif
37' [2 - 0] Wergiton do Rosário Calmon (Somalia)
90+2' [3 - 0] Krisztián Lisztes

magyar
22nd October 2011, 21:32
Hajrá Fradi! Szép gyözelem, csak így tovább!

ricuzzo
23rd October 2011, 00:26
Hajrá Fradi! Szép gyözelem, csak így tovább!

30 év ezelött azt mondtam volna (mert mindig fradi drukker voltam) ...de ma: az FTC egy sz.... csapat és a szurkolók is! Sajnos! (jobbik párt támogatók, nacionalisták).

cselszky3
23rd October 2011, 00:59
30 év ezelött azt mondtam volna (mert mindig fradi drukker voltam) ...de ma: az FTC egy sz.... csapat és a szurkolók is! Sajnos! (jobbik párt támogatók, nacionalisták).
Ez így nem igaz.

magyar
23rd October 2011, 15:37
30 év ezelött azt mondtam volna (mert mindig fradi drukker voltam) ...de ma: az FTC egy sz.... csapat és a szurkolók is! Sajnos! (jobbik párt támogatók, nacionalisták).

Elöször szeretném mondani hogy a csapat nem az ami volt, igaz (az 15-ik helyen voltunk a derby elöt) de nem azért az fogom mondani hogy nem tetszik nekem a Fradi, mért ha a te csapatod rosszul megy akkor jobban kell szurkolni öt. A szurkoloknál, nem mondtam semmit, nekem mindegy ha ök nacionalisták vagy komunsiták vagy semmi, ök nem a Fradi, a klub nem választotta öket. Tudtat hogy az ultras sur és a boixos nois (barça is madrid ultrák) ök is nácik? Az nem jelent hogy a csapat is. Peldául, nekem nagyon tetszik a SS Lazio, de nem azért náci vagyok, vagy a Sant Andreu (Spanyol 3.ligája) és nem azért komunista vagyok. Amúgy, azt akarok mondani hogy nem szeretem hogy mindig legyen veszekedés, az nekem nem foci.
PD: Bocs, lehet hogy nem írtam jól mért nem beszélem olyan jó a magyar, de szerintem meg érted amit mondom :)

ricuzzo
24th October 2011, 00:16
Ez így nem igaz.

akkor légy szives, mond meg, mi az igazság.....? (kösszi szépen)

ricuzzo
24th October 2011, 00:19
Elöször szeretném mondani hogy a csapat nem az ami volt, igaz (az 15-ik helyen voltunk a derby elöt) de nem azért az fogom mondani hogy nem tetszik nekem a Fradi, mért ha a te csapatod rosszul megy akkor jobban kell szurkolni öt. A szurkoloknál, nem mondtam semmit, nekem mindegy ha ök nacionalisták vagy komunsiták vagy semmi, ök nem a Fradi, a klub nem választotta öket. Tudtat hogy az ultras sur és a boixos nois (barça is madrid ultrák) ök is nácik? Az nem jelent hogy a csapat is. Peldául, nekem nagyon tetszik a SS Lazio, de nem azért náci vagyok, vagy a Sant Andreu (Spanyol 3.ligája) és nem azért komunista vagyok. Amúgy, azt akarok mondani hogy nem szeretem hogy mindig legyen veszekedés, az nekem nem foci.
PD: Bocs, lehet hogy nem írtam jól mért nem beszélem olyan jó a magyar, de szerintem meg érted amit mondom :)

Pont azt akarok, hogy ne legyen politika a fociben, és pont a FTC és a Lazio és még több csapatban sok a párt támogatói és a stádionban kiabálnak nacionalistai vagy hasonló hülyeségeket.

cselszky3
24th October 2011, 00:30
akkor légy szives, mond meg, mi az igazság.....? (kösszi szépen)
Az hogy az FTC szar csapat, igaz, mint ahogy sajnos minden magyar klubcsapat, és a válogatott is szar már vagy 25 éve. Amit a szurkolókról írsz, az legfeljebb egy szűk csoportra igaz, mármint, hogy szélsőjobbosok. Amúgy a "keménymag" (B-közép) természetéből eredően nacionalista, jó értelemben véve, nemzeti érzelmű. De hogy szélsőséges vagy rasszista lenne, az semmivel sem jellemzőbb, mint sok más országban. Ha kimegy 10 ezer ember, abból lehet, hogy van 100 rasszista, meg a B-közép jó része nyilván nem baloldali, de a szurkolók 70-80%-ánál nem a pártállása a szempont, van köztük bal- és jobboldali, meg liberális is vegyesen szerintem. Szóval elég egyoldalú beállítás, amit írsz. Az, hogy olykor van huhogás, meg rasszista megnyilvánulás, sajnos igaz, de ez többnyire a keménymagtól ered, és mivel ők a leghangosabbak, ez ragad meg az emberekben, meg a média is erre ugrik. Attól még a szurkolók 95%-a nem huhog és el is ítéli az ilyesmit, csak az már nem érdekli az újságírókat. Sokkal több jóérzésű, normális ember jár meccsre, mint bunkó.
A Fradinál viszont tényleg van egy csőcselék, talán nagyobb számban, mint más csapatoknál, ezt én is így látom, de még ott is 100-200 ember csinálja a balhét, a másik 9800 meg teljesen normális lelkületű ember. Úgyhogy nem kell általánosítani.

Gondolom a nyugat-európai kluboknál is van párszáz bunkó, aki balhézik, akár Németországban vagy Angliában is, de ez a törpe kisebbsége a klub szurkolóinak.

magyar
24th October 2011, 15:10
Pont azt akarok, hogy ne legyen politika a fociben, és pont a FTC és a Lazio és még több csapatban sok a párt támogatói és a stádionban kiabálnak nacionalistai vagy hasonló hülyeségeket.

De nem érted amit mondom. Én nem szeretem a Fradi vagy a Lazio azért mért van 500 hülye nacionalisták, nem szeretem azért mért vannak náci ultrák. A Curva Nord-ban, például, kb 18000 ember fér. Szerinted minden 18000 ember nácik? Nekem nem érdekelnek az ultrák, mégis ha így látod minden magyar "nagy" csapat-nak van náci szurkolók (Debrecen, Újpest, Diósgyör...) de ök max 500 ultrák, de a másik azok szerinted mért mennek a stadionba? Csak az ö csapat akarnak szurkolni, nem az hogy: "Ó, csak rasszista zenek fogunk énekelni..." Én Barcelónában lakok és tudok mondani hogy aki megy a Camp Nou-ba nem érdekel neki hogy Catalonia legyen egy külön ország, hanem hogy nyerjen az ö csapata és azért mért szurkolni akar. És igen, mondtam már, a magyar foci az egy NAGY szar, a válogatott nem olyan szar de mindig a legnehezebb csoportban kell játszani és azért nem jutottunk be az EL-ben, de legalább többérdekes a magyar foci mint a SZAR spanyol foci ahol csak a Barça is a Madrid nyerjen. az rosszab mint a skót liga (emlékezzünk hogy a Fradi az a csapat aki több bajnokságot nyert, és 14-ik). Spanyolországon hihetetlen lenne a a Barça vagy a Madrid 14-ik lennék.