Rojadirecta
12th December 2008, 15:16
SÁBADO 13 DICIEMBRE 2008
06:00 Golf (PGA Tour Australasia): Australian Open (06:00-09:30)
07:00 A-League Australia: Wellington Phoenix - Perth Glory FC
08:00 J-League: Jubilo Iwata - Vegalta Sendai
09:00 A-League Australia: Central Coast Mariners - Sydney FC
10:30 Golf: Dubai Ladies Masters (10:30-13:30)
12:00 Bank Asya 1. Lig': Diyarbakirspor - Vestel Manisa
13:00 2da. división de Uruguay
13:30 SPL: Dundee United - Rangers
13:30 Golf (Euro/Sunshine Tour) : Alfred Dunhill C'ship (13:30-17:30)
13:45 Premier League: Middlesbrough - Arsenal
14:00 Turkcell Süperlig: Bursaspor - Trabzonspor
14:00 Beta Ethniki (GRE): Karditsas - Kalamata
15:00 Coupe de France: Clermont - Bastia
15:30 Bundesliga: Werder Bremen - Wolfsburg
15:30 Bundesliga: Hamburger SV - Eintracht Frankfurt
15:30 Bundesliga: VfB Stuttgart - Bayern Munich
15:30 Bundesliga: Bayer Leverkusen - Energie Cottbus
15:30 Bundesliga: Hannover 96 - Arminia Bielefeld
15:30 Bundesliga: Hertha BSC Berlin - Karlsruher SC
15:30 Bundesliga: VFL Bochum - FC Köln
15:30 Bundesliga: Konferenz (Multi)
15:45 Grecia Superleague: Larisa - Olympiakos
16:00 SPL: Celtic - Hearts
16:00 Premier League: Manchester City - Everton
16:00 Premier League: Liverpool - Hull City
16:00 Premier League: Aston Villa - Bolton Wanderers
16:00 Premier League: Sunderland - West Brom Albion
16:00 Premier League: Stoke City - Fulham
16:00 Premier League: Wigan Athletic - Blackburn Rovers
16:00 Serie B Italia: Triestina - Livorno
16:00 Serie B Italia: Bari - Piacenza
16:00 Serie B Italia: Diretta Gol (Multi)
16:00 Taça de Portugal: Cinfães - FC Porto
16:00 Ligat Ha'al Israel: Maccabi Petach Tikva - Maccabi Tel Aviv
16:30 3a división (XI): RCD Mallorca B - Montuiri
18:00 Serie A Italia: Bologna FC - Torino
18:00 Turkcell Süperlig: Besiktas - Ankaragucu
18:00 Austria Bundesliga: Mattersburg - Austria Viena
18:00 Austria Bundesliga: Sturm - Rheindorf Altach
18:00 Austria Bundesliga: Ried - Kapfenberg
18:00 Ligat Ha'al Israel: Beitar Jerusalem - Hakoach Ramat Gan
18:00 CAF African Nations Championship: Libia (LYB) - Marruecos (MAR)
18:00 Grecia Superleague: FC PAOK - Xanthi
18:00 Grecia Superleague: Asteras Tripolis - Iraklis
18:20 The Championship: Preston NE - Birmingham City
18:20 Premier League: Tottenham Hotspur - Manchester United
18:30 Liga Adelante: Córdoba - Rayo Vallecano
18:30 Liga Adelante: Albacete - Real Sociedad (Por Confirmar/To Be Confirmed)
18:30 Liga Adelante: Alicante - Las Palmas
18:30 Liga Adelante: Huesca - Real Murcia
18:30 Liga Adelante: Celta - Zaragoza
18:45 Eredivisie: ADO Den Haag - Roda JC Kerkrade
19:00 Ligue 1: Auxerre - Paris Saint-Germain
19:00 Ligue 1: Le Man - Girondins de Bordeaux
19:00 Ligue 1
19:00 Liga Mayor de El Salvador: Club Deportivo FAS - AD Isidro Metapán
19:00 Hockey (NHL): Pittsburgh - Philadelphia
19:15 Telkom Knockout (ZA): Orlando Pirates - Ajax Cape Town
19:30 Fútbol sala (Div. Honor): FC Barcelona - Azkar Lugo
19:45 Eredivisie: SC Heerenveen - De Graafschap
20:00 La Liga: Valencia CF - RCD Espanyol
20:00 Apertura de Uruguay: Liverpool - Danubio
20:00 Basket (ACB): TAU Cerámica - iurbentia Bilbao Basket
20:10 Apertura de Argentina: CA Huracán - CA Vélez Sársfield
20:30 Serie A Italia: Napoli - US Lecce
20:45 Eredivisie: Feyenoord Rotterdam - AZ Alkmaar
21:00 Ligue 1: Rennes - Nantes
21:00 Copa Cable Mágico Perú: Sporting Cristal - Sport Boys
21:45 Taça de Portugal: Leixões SC - SL Benfica
22:00 La Liga: FC Barcelona - Real Madrid
22:00 Golf (PGA Tour): Merrill Lynch Shootout
22:00 Boxeo: Wladimir Klitschko - Hasim Rahman
22:00 Hockey (NHL): Minnesota - Los Angeles
22:20 Apertura de Argentina: Estudiantes de La Plata - CA River Plate
00:15 Apertura de Uruguay: Defensor - Rampla
00:30 Apertura de Argentina: G. y E. de Jujuy - G. y E. La Plata
00:30 Primera B Metropolitana Argentina: Temperley - Dep. Morón
00:30 Golf: Dubai Ladies Masters
01:00 Basket (NBA): Cleveland - Atlanta
01:00 Basket (NBA): Detroit - Charlotte
01:00 Hockey (NHL): Atlanta - Boston
01:00 Hockey (NHL): Washington - Montreal
01:00 Hockey (NHL): Buffalo - New Jersey
01:00 Hockey (NHL): Carolina - NY Rangers
01:00 Hockey (NHL): Tampa Bay - Ottawa
01:00 Hockey (NHL): NY Islanders - Columbus
02:00 Liga Mayor de El Salvador: CD Águila - CD Chalatenango
02:00 Hockey (NHL): Dallas - Nashville
02:30 Liga Nacional de Honduras: Real CD España - CD Marathón
02:30 Basket (NBA): New Jersey - Chicago
03:00 Basket (NBA): Golden State - Denver
03:00 Basket (NBA): Orlando - Utah
03:00 MMA (UFC): The Ultimate Fighter® Finale Team Nog vs Team Mir
03:00 Boxeo: James Toney - Fres Oquendo
03:00 Hockey (NHL): Detroit - Phoenix
04:00 Basket (NBA): NY Knicks - Sacramento
04:00 Boxeo: Kendall Holt - Ricardo Torres
04:00 Hockey (NHL): Vancouver - Edmonton
04:30 Basket (NBA): Houston - LA Clippers
04:30 Hockey (NHL): St. Louis - San Jose
DOMINGO 14 DICIEMBRE 2008
06:00 Golf (PGA Tour Australasia): Australian Open (06:00-09:30)
09:00 A-League Australia: Queensland Roar FC - Newcastle Jets FC
10:30 Golf: Dubai Ladies Masters (10:30-14:00)
11:30 Mundial clubes FIFA: Adelaide United - Gamba Osaka
12:00 Liga Adelante: Castellón - Xerez
12:00 2a división B (II): RC Celta de Vigo "B" - Zamora CF
12:30 Eredivisie: Vitesse - PSV
12:30 Basket (ACB): Bruesa GBC - Pamesa Valencia (Por confirmar/To be confirmed)
12:30 Basket (ACB): Unicaja - CAI Zaragoza
12:30 Basket (ACB): Real Madrid - CB Murcia
12:30 Basket (ACB): ViveMenorca - Regal FC Barcelona
13:15 Apertura de Uruguay: Cerro - Central Español
13:30 Golf (Euro/Sunshine Tour) : Alfred Dunhill C'ship (13:30-17:30)
14:00 2. Bundesliga: 1860 Munich - Nurnberg
14:00 2. Bundesliga: Rot-Wei Oberhausen - FSV Mainz 05
14:00 2. Bundesliga: SpVgg Gr. Fürth - LR Ahlen
14:00 2. Bundesliga: Augsburg - Alemannia Aachen
14:00 2. Bundesliga: Hansa Rostock - Wehen
14:00 2. Bundesliga: Konferenz (Multi)
14:30 Premier League: Portsmouth - Newcastle United
14:30 Eredivisie: FC Utrecht - Volendam
14:30 Eredivisie: FC Groningen - FC Twente
14:30 CLP-1 Tunicia
15:00 Serie A: Udinese - SS Lazio
15:00 Serie A: AS Roma - Cagliari
15:00 Serie A: Reggina - Sampdoria
15:00 Serie A: Palermo - Siena
15:00 Serie A: Internazionale - Chievo Verona
15:00 Serie A: Genoa - Atalanta
15:00 Serie A: Fiorentina - Catania
15:00 Serie A: Diretta Gol (Multi)
15:00 Amistoso Int.: Polonia (POL) - Serbia (SRB)
15:30 Austria Bundesliga: Rapid Wienna - LASK
15:45 Grecia Superleague: Panathinaikos - Panserraikos
15:45 Grecia Superleague: Thrasivoulos Filis - Panionios
17:00 La Liga: Getafe - RCD Mallorca
17:00 La Liga: Recreativo de Huelva - CA Osasuna (Por confirmar/To be confirmed)
17:00 La Liga: Valladolid - Deportivo de La Coruña
17:00 La Liga: Málaga - Numancia (Por confirmar/To be confirmed)
17:00 La Liga: UD Almería - Racing de Santander (Por confirmar/To be confirmed)
17:00 La Liga: Athletic Club de Bilbao - Sporting de Gijón (Por confirmar/To be confirmed)
17:00 La Liga: Multi (Por confirmar/To be confirmed)
17:00 La Liga: Minuto y resultado
17:00 Bundesliga: TSG Hoffenheim - Schalke 04
17:00 Ligue 1: Le Havre - Lorient
17:00 Ligue 1: Nice - Lille
17:00 2a división B (II): SD Ponferradina - CF Lemona
17:00 2a división B (III): Alcoyano - Ontinyent
18:00 Liga Adelante: Eibar - Alavés
18:00 Turkcell Süperlig: Fenerbahçe - Antalyaspor
18:00 Grecia Superleague: Aris Thessaloniki - AEK Atenas
18:00 Grecia Superleague: Ergotelis - OFI
18:00 Apertura de Guatemala (Semifinal): Municipal - Xinabajul
18:00 Apertura de Guatemala (Semifinal): Comunicaciones - Xelaju
18:30 Basket (NBA): New Orleans - Toronto
19:00 La Liga: Sevilla - Villarreal CF
19:00 Apertura de México (Final): Toluca - Cruz Azul
19:00 Taça de Portugal: Vitória FC Setúbal - Vitória SC Guimarães
19:00 NCAA College Cup (Final)
19:00 Fútbol americano (NFL): Tampa Bay - Atlanta
19:00 Fútbol americano (NFL): Washington - Cincinnati
19:00 Fútbol americano (NFL): Detroit - Indianapolis
19:00 Fútbol americano (NFL): San Diego - Kansas City
19:00 Fútbol americano (NFL): Seattle - St. Louis
19:00 Fútbol americano (NFL): San Francisco - Miami
19:00 Fútbol americano (NFL): Buffalo - NY Jets
19:00 Fútbol americano (NFL): Tennessee - Houston
19:00 Fútbol americano (NFL): Green Bay - Jacksonville
20:00 Apertura de Uruguay: CA Peñarol - Nacional
20:20 Apertura de Argentina: CA Lanús - CA San Martín de Tucumán
20:20 Apertura de Argentina: CA Boca Juniors - Colón de Santa Fe
20:20 Apertura de Argentina: CA Tigre - CA Banfield
20:20 Apertura de Argentina: CA Independiente - Arsenal de Sarandí
20:20 Apertura de Argentina: Argentinos Juniors - CA San Lorenzo de Almagro
20:30 Serie A: Juventus - AC Milan
21:00 La Liga: Atletico de Madrid - Real Betis
21:00 Ligue 1: Lyon - Olympique de Marseille
21:00 Copa Cable Mágico Perú
21:00 Golf (PGA Tour): Merrill Lynch Shootout (21:00-00:00)
21:15 Taça da Liga: Sporting - Marítimo
21:30 Copa Mustang de Colombia: Atlético Nacional - La Equidad
21:30 Copa Mustang de Colombia: Deportivo Cali - Atlético Junior
22:00 Basket (NBA): Miami - Memphis
22:05 Fútbol americano (NFL): Minnesota - Arizona
22:15 Fútbol americano (NFL): Denver - Carolina
22:15 Fútbol americano (NFL): Pittsburgh - Baltimore
22:15 Fútbol americano (NFL): New England - Oakland
22:30 Clausura de Chile (Final): Palestino Santiago - Colo Colo
22:40 Apertura de Argentina: Godoy Cruz Antonio Tomba - CA Rosario Central
23:30 Copa Mustang de Colombia: Deportes Pereira - América de Cali
23:30 Copa Mustang de Colombia: Deportes Tolima - Independiente Medellín
01:00 Basket (NBA): Oklahoma City - San Antonio
01:00 Hockey (NHL): Columbus - Chicago
02:00 Wrestling (WWE): Armageddon 2008
02:00 Hockey (NHL): Minnesota - Anaheim
02:15 Fútbol americano (NFL): NY Giants - Dallas
03:30 Basket (NBA): Minnesota - LA Lakers
04:00 Hockey (NHL): Florida - Vancouver
06:00 Golf (PGA Tour Australasia): Australian Open (06:00-09:30)
07:00 A-League Australia: Wellington Phoenix - Perth Glory FC
08:00 J-League: Jubilo Iwata - Vegalta Sendai
09:00 A-League Australia: Central Coast Mariners - Sydney FC
10:30 Golf: Dubai Ladies Masters (10:30-13:30)
12:00 Bank Asya 1. Lig': Diyarbakirspor - Vestel Manisa
13:00 2da. división de Uruguay
13:30 SPL: Dundee United - Rangers
13:30 Golf (Euro/Sunshine Tour) : Alfred Dunhill C'ship (13:30-17:30)
13:45 Premier League: Middlesbrough - Arsenal
14:00 Turkcell Süperlig: Bursaspor - Trabzonspor
14:00 Beta Ethniki (GRE): Karditsas - Kalamata
15:00 Coupe de France: Clermont - Bastia
15:30 Bundesliga: Werder Bremen - Wolfsburg
15:30 Bundesliga: Hamburger SV - Eintracht Frankfurt
15:30 Bundesliga: VfB Stuttgart - Bayern Munich
15:30 Bundesliga: Bayer Leverkusen - Energie Cottbus
15:30 Bundesliga: Hannover 96 - Arminia Bielefeld
15:30 Bundesliga: Hertha BSC Berlin - Karlsruher SC
15:30 Bundesliga: VFL Bochum - FC Köln
15:30 Bundesliga: Konferenz (Multi)
15:45 Grecia Superleague: Larisa - Olympiakos
16:00 SPL: Celtic - Hearts
16:00 Premier League: Manchester City - Everton
16:00 Premier League: Liverpool - Hull City
16:00 Premier League: Aston Villa - Bolton Wanderers
16:00 Premier League: Sunderland - West Brom Albion
16:00 Premier League: Stoke City - Fulham
16:00 Premier League: Wigan Athletic - Blackburn Rovers
16:00 Serie B Italia: Triestina - Livorno
16:00 Serie B Italia: Bari - Piacenza
16:00 Serie B Italia: Diretta Gol (Multi)
16:00 Taça de Portugal: Cinfães - FC Porto
16:00 Ligat Ha'al Israel: Maccabi Petach Tikva - Maccabi Tel Aviv
16:30 3a división (XI): RCD Mallorca B - Montuiri
18:00 Serie A Italia: Bologna FC - Torino
18:00 Turkcell Süperlig: Besiktas - Ankaragucu
18:00 Austria Bundesliga: Mattersburg - Austria Viena
18:00 Austria Bundesliga: Sturm - Rheindorf Altach
18:00 Austria Bundesliga: Ried - Kapfenberg
18:00 Ligat Ha'al Israel: Beitar Jerusalem - Hakoach Ramat Gan
18:00 CAF African Nations Championship: Libia (LYB) - Marruecos (MAR)
18:00 Grecia Superleague: FC PAOK - Xanthi
18:00 Grecia Superleague: Asteras Tripolis - Iraklis
18:20 The Championship: Preston NE - Birmingham City
18:20 Premier League: Tottenham Hotspur - Manchester United
18:30 Liga Adelante: Córdoba - Rayo Vallecano
18:30 Liga Adelante: Albacete - Real Sociedad (Por Confirmar/To Be Confirmed)
18:30 Liga Adelante: Alicante - Las Palmas
18:30 Liga Adelante: Huesca - Real Murcia
18:30 Liga Adelante: Celta - Zaragoza
18:45 Eredivisie: ADO Den Haag - Roda JC Kerkrade
19:00 Ligue 1: Auxerre - Paris Saint-Germain
19:00 Ligue 1: Le Man - Girondins de Bordeaux
19:00 Ligue 1
19:00 Liga Mayor de El Salvador: Club Deportivo FAS - AD Isidro Metapán
19:00 Hockey (NHL): Pittsburgh - Philadelphia
19:15 Telkom Knockout (ZA): Orlando Pirates - Ajax Cape Town
19:30 Fútbol sala (Div. Honor): FC Barcelona - Azkar Lugo
19:45 Eredivisie: SC Heerenveen - De Graafschap
20:00 La Liga: Valencia CF - RCD Espanyol
20:00 Apertura de Uruguay: Liverpool - Danubio
20:00 Basket (ACB): TAU Cerámica - iurbentia Bilbao Basket
20:10 Apertura de Argentina: CA Huracán - CA Vélez Sársfield
20:30 Serie A Italia: Napoli - US Lecce
20:45 Eredivisie: Feyenoord Rotterdam - AZ Alkmaar
21:00 Ligue 1: Rennes - Nantes
21:00 Copa Cable Mágico Perú: Sporting Cristal - Sport Boys
21:45 Taça de Portugal: Leixões SC - SL Benfica
22:00 La Liga: FC Barcelona - Real Madrid
22:00 Golf (PGA Tour): Merrill Lynch Shootout
22:00 Boxeo: Wladimir Klitschko - Hasim Rahman
22:00 Hockey (NHL): Minnesota - Los Angeles
22:20 Apertura de Argentina: Estudiantes de La Plata - CA River Plate
00:15 Apertura de Uruguay: Defensor - Rampla
00:30 Apertura de Argentina: G. y E. de Jujuy - G. y E. La Plata
00:30 Primera B Metropolitana Argentina: Temperley - Dep. Morón
00:30 Golf: Dubai Ladies Masters
01:00 Basket (NBA): Cleveland - Atlanta
01:00 Basket (NBA): Detroit - Charlotte
01:00 Hockey (NHL): Atlanta - Boston
01:00 Hockey (NHL): Washington - Montreal
01:00 Hockey (NHL): Buffalo - New Jersey
01:00 Hockey (NHL): Carolina - NY Rangers
01:00 Hockey (NHL): Tampa Bay - Ottawa
01:00 Hockey (NHL): NY Islanders - Columbus
02:00 Liga Mayor de El Salvador: CD Águila - CD Chalatenango
02:00 Hockey (NHL): Dallas - Nashville
02:30 Liga Nacional de Honduras: Real CD España - CD Marathón
02:30 Basket (NBA): New Jersey - Chicago
03:00 Basket (NBA): Golden State - Denver
03:00 Basket (NBA): Orlando - Utah
03:00 MMA (UFC): The Ultimate Fighter® Finale Team Nog vs Team Mir
03:00 Boxeo: James Toney - Fres Oquendo
03:00 Hockey (NHL): Detroit - Phoenix
04:00 Basket (NBA): NY Knicks - Sacramento
04:00 Boxeo: Kendall Holt - Ricardo Torres
04:00 Hockey (NHL): Vancouver - Edmonton
04:30 Basket (NBA): Houston - LA Clippers
04:30 Hockey (NHL): St. Louis - San Jose
DOMINGO 14 DICIEMBRE 2008
06:00 Golf (PGA Tour Australasia): Australian Open (06:00-09:30)
09:00 A-League Australia: Queensland Roar FC - Newcastle Jets FC
10:30 Golf: Dubai Ladies Masters (10:30-14:00)
11:30 Mundial clubes FIFA: Adelaide United - Gamba Osaka
12:00 Liga Adelante: Castellón - Xerez
12:00 2a división B (II): RC Celta de Vigo "B" - Zamora CF
12:30 Eredivisie: Vitesse - PSV
12:30 Basket (ACB): Bruesa GBC - Pamesa Valencia (Por confirmar/To be confirmed)
12:30 Basket (ACB): Unicaja - CAI Zaragoza
12:30 Basket (ACB): Real Madrid - CB Murcia
12:30 Basket (ACB): ViveMenorca - Regal FC Barcelona
13:15 Apertura de Uruguay: Cerro - Central Español
13:30 Golf (Euro/Sunshine Tour) : Alfred Dunhill C'ship (13:30-17:30)
14:00 2. Bundesliga: 1860 Munich - Nurnberg
14:00 2. Bundesliga: Rot-Wei Oberhausen - FSV Mainz 05
14:00 2. Bundesliga: SpVgg Gr. Fürth - LR Ahlen
14:00 2. Bundesliga: Augsburg - Alemannia Aachen
14:00 2. Bundesliga: Hansa Rostock - Wehen
14:00 2. Bundesliga: Konferenz (Multi)
14:30 Premier League: Portsmouth - Newcastle United
14:30 Eredivisie: FC Utrecht - Volendam
14:30 Eredivisie: FC Groningen - FC Twente
14:30 CLP-1 Tunicia
15:00 Serie A: Udinese - SS Lazio
15:00 Serie A: AS Roma - Cagliari
15:00 Serie A: Reggina - Sampdoria
15:00 Serie A: Palermo - Siena
15:00 Serie A: Internazionale - Chievo Verona
15:00 Serie A: Genoa - Atalanta
15:00 Serie A: Fiorentina - Catania
15:00 Serie A: Diretta Gol (Multi)
15:00 Amistoso Int.: Polonia (POL) - Serbia (SRB)
15:30 Austria Bundesliga: Rapid Wienna - LASK
15:45 Grecia Superleague: Panathinaikos - Panserraikos
15:45 Grecia Superleague: Thrasivoulos Filis - Panionios
17:00 La Liga: Getafe - RCD Mallorca
17:00 La Liga: Recreativo de Huelva - CA Osasuna (Por confirmar/To be confirmed)
17:00 La Liga: Valladolid - Deportivo de La Coruña
17:00 La Liga: Málaga - Numancia (Por confirmar/To be confirmed)
17:00 La Liga: UD Almería - Racing de Santander (Por confirmar/To be confirmed)
17:00 La Liga: Athletic Club de Bilbao - Sporting de Gijón (Por confirmar/To be confirmed)
17:00 La Liga: Multi (Por confirmar/To be confirmed)
17:00 La Liga: Minuto y resultado
17:00 Bundesliga: TSG Hoffenheim - Schalke 04
17:00 Ligue 1: Le Havre - Lorient
17:00 Ligue 1: Nice - Lille
17:00 2a división B (II): SD Ponferradina - CF Lemona
17:00 2a división B (III): Alcoyano - Ontinyent
18:00 Liga Adelante: Eibar - Alavés
18:00 Turkcell Süperlig: Fenerbahçe - Antalyaspor
18:00 Grecia Superleague: Aris Thessaloniki - AEK Atenas
18:00 Grecia Superleague: Ergotelis - OFI
18:00 Apertura de Guatemala (Semifinal): Municipal - Xinabajul
18:00 Apertura de Guatemala (Semifinal): Comunicaciones - Xelaju
18:30 Basket (NBA): New Orleans - Toronto
19:00 La Liga: Sevilla - Villarreal CF
19:00 Apertura de México (Final): Toluca - Cruz Azul
19:00 Taça de Portugal: Vitória FC Setúbal - Vitória SC Guimarães
19:00 NCAA College Cup (Final)
19:00 Fútbol americano (NFL): Tampa Bay - Atlanta
19:00 Fútbol americano (NFL): Washington - Cincinnati
19:00 Fútbol americano (NFL): Detroit - Indianapolis
19:00 Fútbol americano (NFL): San Diego - Kansas City
19:00 Fútbol americano (NFL): Seattle - St. Louis
19:00 Fútbol americano (NFL): San Francisco - Miami
19:00 Fútbol americano (NFL): Buffalo - NY Jets
19:00 Fútbol americano (NFL): Tennessee - Houston
19:00 Fútbol americano (NFL): Green Bay - Jacksonville
20:00 Apertura de Uruguay: CA Peñarol - Nacional
20:20 Apertura de Argentina: CA Lanús - CA San Martín de Tucumán
20:20 Apertura de Argentina: CA Boca Juniors - Colón de Santa Fe
20:20 Apertura de Argentina: CA Tigre - CA Banfield
20:20 Apertura de Argentina: CA Independiente - Arsenal de Sarandí
20:20 Apertura de Argentina: Argentinos Juniors - CA San Lorenzo de Almagro
20:30 Serie A: Juventus - AC Milan
21:00 La Liga: Atletico de Madrid - Real Betis
21:00 Ligue 1: Lyon - Olympique de Marseille
21:00 Copa Cable Mágico Perú
21:00 Golf (PGA Tour): Merrill Lynch Shootout (21:00-00:00)
21:15 Taça da Liga: Sporting - Marítimo
21:30 Copa Mustang de Colombia: Atlético Nacional - La Equidad
21:30 Copa Mustang de Colombia: Deportivo Cali - Atlético Junior
22:00 Basket (NBA): Miami - Memphis
22:05 Fútbol americano (NFL): Minnesota - Arizona
22:15 Fútbol americano (NFL): Denver - Carolina
22:15 Fútbol americano (NFL): Pittsburgh - Baltimore
22:15 Fútbol americano (NFL): New England - Oakland
22:30 Clausura de Chile (Final): Palestino Santiago - Colo Colo
22:40 Apertura de Argentina: Godoy Cruz Antonio Tomba - CA Rosario Central
23:30 Copa Mustang de Colombia: Deportes Pereira - América de Cali
23:30 Copa Mustang de Colombia: Deportes Tolima - Independiente Medellín
01:00 Basket (NBA): Oklahoma City - San Antonio
01:00 Hockey (NHL): Columbus - Chicago
02:00 Wrestling (WWE): Armageddon 2008
02:00 Hockey (NHL): Minnesota - Anaheim
02:15 Fútbol americano (NFL): NY Giants - Dallas
03:30 Basket (NBA): Minnesota - LA Lakers
04:00 Hockey (NHL): Florida - Vancouver